مزوتراپی

مفهوم کلی مزوتراپی وارد کردن گروهی از ترکیبات فعال بیولوژیک با شیوه های مختلف به داخل پوست می باشد، این ترکیبات  شامل انواع ویتامین و داروها و فاکتورهای رشد (مانند فاکتورهای رشد می باشند. مزوتراپی در سراسر دنیا، کاربرد زیادی در انواع درمان‌های زیبایی دارد. در مزوتراپی  معمولا با دزهای کم دارو با انجام  تزریق‌های مکرر، درنواحی  مورد مختلف و مورد نظر از بدن انجام می شود

مزوتراپی

عمده درمان های مزوتراپی موارد زیر می باشد

افزایش رشد مجدد موی سر

جوان سازی و درمان لک های پوستی

کاهش چربی های موضعی

از بین بردن غبغب

رفع کبودی و تیرگی زیر چشم

استفاده همزمان با دستگاه های لاغری جهت بهبود میزان نتیجه گیری

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

یکی از مهمترین درمانهای مزوتراپی درمان ریزش موی سر می باشد، اما بهترین زمان مزوتراپی در مراحل اولیه ریزش مو می باشد، در این مرحله عمدتا انتخاب دز و ترکیبات با هدف کاهش و توقف ریزش مو می باشد، به مرور زمان و با تغییر ترکیبات، رشد مجدد مو به تدریج ایجاد می شود.

فواصل مورد نیاز و تعداد جلسات لازم:

در جلسات ابتدایی (معولا چهار جلسه ابتدایی) فواصل انجام مزوتراپی تقریبا ده روز می باشد و به مرور فواصل بین جلسات بیشتر شده و تقریبا ماهی یک بار انجام می شود، بعد از تکمیل جلسات معمولا یک تا دو بار مراجعه در سال جهت تثبیت میزان نتیجه گیری انجام می شود.

مزوتراپی حتی در توقف ریزش موهای ارثی نیز موثر می باشد.

یکی دیگر از درمان های مزو تراپی،درمان ریزش سکه ای می باشد، درمان ریزش موهای سکه ای معمولا به صورت ترکیبی از چندین درمان می باشد البته در بسیاری از موارد علل ریزش سکه ریشه در اختلالات عصبی و استرس دارد که در این موارد مراجعه به روانپزشک کمک شایانی به حل این اختلال خواهد کرد.

مزوتراپی پوست

یکی دیگر از درمان های مزوتراپی، از بین بردن لک و کک و مک های پوستی و یا رفع تیرگی چشم ها، می باشد،هم چنین از در برخی دیگر از درمان ها مانند،میکرونیدلینگ از مزوتراپی استفاده می شود،که به اصطلاح میکرونیدلینگ نامیده می شود.

مزوتراپی لاغری

از دیگر موارد درمانی مزوتراپی ، لاغری موضعی می باشد که در این روش ترکیبات مزوتراپی که حاوی مواد چربی سوز می باشد به صورت موضعی در نواحی مورد نظر تزریق شده، مزو تراپی لاغری به صورت جداگانه و یا به صورت مکمل در کنار دستگاه های لاغری مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر مناسبی به جهت حذف چربی های موضعی خواهد داشت.

مزوتراپی لاغری
0